Plastové záhradné stoličky

Plastové záhradné stoličky sú ďalším druhom záhradného nábytku avšak obdobie, kedy bol plast veľmi populárny a moderný už pominulo a v posledných rokoch ho nahrádzajú najmä drevené záhradné stoličky. Napriek tomu, že výroba plastového nábytku postúpila o dosť napred aj z hľadiska kvality a designu, tak sa stále nemôže rovnať nábytku vyrobeného z dreva. Veľkou nevýhodou plastového nábytku je aj fakt, že sa dosť často láme a materiál nie je dostatočne pevný.

Ak sa poprechádzate po obchodoch rôznych predajcov alebo si prejdete ponuky rôznych predajcov na internete tak zistíte, že je na trhu veľké množstvo takéhoto druhu nábytku. Azda jedinou výhodou plastových záhradných stoličiek je ich nižšia cena, ktoré sa taktiež niekedy vzhľadom na ich kvalitu šplhá k dosť neprimeraným sumám a niekedy sa stane, že sú často aj omnoho vyššie ako drevené záhradný stoličky. Cenové relácie pri ostatnom plastovom nábytku sú už vyššie ako napríklad pri stoličkách. Medzi hlavné nevýhody nábytku vyrobeného z takéhoto materiálu patrí nepohodlnosť. Samozrejme je tiež možnosť kúpiť podušky, ale miera pohodlia a luxusu nie je taká vysoká ako pri drevenom záhradnom nábytku.

Plastové stoličky sú taktiež aj veľmi skladné avšak nie sú síce skladacie, ale môžete ich ideálne a jednoducho zakomponovať do seba, že s nich vytvoríte akýsi komín poskladaním na seba a môžete ich tak ľahko uskladniť niekam do rohu miestnosti. Samozrejme toto dokážete spraviť aj s drevenými záhradnými stoličkami, ktoré môžete dokonca aj polohovať. Všetko závisí od typu a druhu stoličky. Tak ako o každý nábytok je potrebné sa starať tak aj o plastové záhradné stoličky sa budete musieť starať. Starostlivosť je veľmi jednoduchá a stoličky stačí umyť iba navlhčenou handričkou a to je z hľadiska údržby všetko. Medzi ďalšiu veľkú nevýhodu patrí ich náchylnosť voči výkyvom teplôt a nízkej odolnosti voči UV žiareniu. Je dôležité aby ste plastové stoličky nenechávali celú zimu na mraze, pretože mráz môže spôsobiť, že stoličky pri zmene teploty popraskajú.